Biblioteka kviečia į folkloro užsiėmimus Kalniečių parko skaitykloje

Kalniečių parko skaitykla

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka tęsia projektą „Etnosodas“, kviečiantį susipažinti su senąja lietuvių kultūra. Jau ketvirtus metus iš eilės vykstančio projekto metu kauniečiai ir miesto svečiai gali išbandyti tradicinius amatus, pasimokyti dainuoti ir šokti, dalyvauti visai šeimai skirtose dirbtuvėse.

Pirmosios projekto veiklos prasidės jau šią savaitę Kalniečių parke šalia Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos įkurtos vasaros skaityklos. Norintiems lankyti užsiėmimus nereikia turėti specialių gebėjimų, dainavimo bei šokių įgūdžiai taip pat nebūtini – svarbu smalsumas ir noras patirti senąją lietuvių tradiciją bei atrasti jos naudą savo kasdieniam gyvenimui.

Dainavimo dirbtuves Kalniečių parke ves folkloro ansamblis „Saulėlio“ ir jo vadovė etnomuzikologė Laura Lukenskienė. Jų lankytojai bus kviečiami dainuoti tiek senąsias, tiek vėlyvesnes, tėvų ir senelių mėgtas dainas, mokytis giedoti į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įtrauktas lietuvių polifonines dainas – sutartines. Šie pasidainavimai vyks birželio 6, 13, 20, 27, liepos 4, 11, 18, 25 d. 18 val.

Visą vasarą Kalniečių parke vyks ir pasišokimai su folkloro muzikos duetu „Medetka“. Kartu grojantys armonikierius Vidmantas ir smuikininkė Rūta žada ne tik geras emocijas, bet ir supažindinti su pagrindiniais valso, fokstroto, polkos žingsneliais, pamokyti populiariausių aukštaičių, žemaičių, suvalkų ir kitų etnografinių regionų šokių. Užsiėmimai vyks birželio 8, 29, liepos 13, 27, rugpjūčio 17, 31 d. 19 val.

Visi projekto renginiai nemokami. Galima lankyti visus užsiėmimus arba ateiti pasirinktinai tada, kada norisi ir patogu.

Rudenį Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kartu su Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrija kvies išbandyti tradicinius lietuvių amatus, atrasti jų dermę su šiuolaikine kultūra ir ekologija, funkcionalumą buityje. Šios dirbtuvės vyks bibliotekos Girstupio padalinyje

Projektą „Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas“ IV“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneris Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrija.