Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Kaip pasikeitėme per 20 metų? Tokiu šūkiu šiais metais pasitiksime jau dvidešimtą kartą vyksiančią Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę.

20 metų tai daug ar mažai? Pasaulio istorijai – tai tik mažas laiko trupinėlis valstybės istorijoje, tai gali būti ir tam tikras etapas, žmogaus gyvenime – reikšminga gyvenimo dalis. O ką reiškia 20 metų bibliotekai? Organizacijai, kuri auga ir keičiasi kartu su savo aptarnaujama bendruomene? Šios jubiliejinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu kaip niekada arti esame laiko diktuojamų pokyčių – dirbame ir teikiame bibliotekos paslaugas nuotoliniu būdu. Tikėkimės, neilgam, o kol neturime galimybės susitikti, pakviesti susiburti bibliotekoje, jau balandžio 23 d. prasidėsiančios jubiliejinės savaitės metu pakviesime į įvairius virtualius renginius: smagias iniciatyvas ir konkursus, galimybę sužinoti, pamatyti ir išvysti tiesiog savo kompiuterių ar kitų išmaniųjų įrenginių ekranuose!

Pastarosiomis dienomis dažnai girdime posakį: išaušo dar viena graži diena būti namuose. Tai taikliai tinka ir šiuo atveju – kadangi negalime pakviesti atvykti ir dalyvauti veiklose bibliotekoje, biblioteka atvyksta į jūsų namus! Nors ir virtualiai…

Apie visas Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu vyksiančias iniciatyvas ir kitas veiklas savivaldybių viešosios bibliotekos paskelbs jau visai netrukus. Sekite  naujienas bibliotekų  internetinėse svetainėse ir socialiniuose tinkluose.

Straipsnis parengtas remiantis Lietuvos bibliotekininkų draugijos informacija