Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka yra viena seniausių viešųjų bibliotekų Lietuvoje. Biblioteka veiklą pradėjo 1925 m. ir buvo pavadinta Vinco Kudirkos vardu. Bibliotekos įkūrėjas – pedagogas ir muziejininkas Vincas Ruzgas. Fondą sudarė to meto pedagogų ir kitų inteligentų dovanotos knygos.

Per visą gyvavimo laikotarpį biblioteka buvo keliama iš vienų patalpų į kitas, keitėsi jos pavadinimas, o 1944 m. sudegė bibliotekos fondas. Dabartinėse patalpose Laisvės alėjoje biblioteka veikia nuo 1960 m. 1988 m. bibliotekai grąžintas Vinco Kudirkos vardas.

Per 90 metų biblioteka pakito ir išaugo. Dabar biblioteką sudaro 5 funkciniai skyriai, įkurti centralizavus miesto viešąsias bibliotekas, ir 20 padalinių, išdėstytų įvairiuose miesto mikrorajonuose. Įvairių projektų dėka biblioteka ir padaliniai kompiuterizuoti.

Šiandien biblioteka suteikia galimybę naudotis knygų, periodinių ar informacinių leidinių fondais, duomenų bazėmis, tradiciniais ir elektroniniais katalogais, internetu, išmokti naudotis kompiuteriu. Lankytojų dėmesiui nuolat rengiamos parodos, susitikimai su knygų autoriais bei kiti renginiai. Informaciją ir konsultacijas teikia bibliotekos specialistai.

bibliotekos interneto svetainė