Mokslinė konferencija, skirta filosofo Imanuelio Kanto 299-osioms gimimo metinėms

Imanuelio Kanto biblioteka

Rugsėjo 20 d., trečiadienį, 11.00–14.00 val., Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) jau penktąjį kartą organizuojama  mokslinė konferencija „Imanuelio Kanto filosofinių idėjų poveikis šių laikų žmogaus gyvenimo prasmės paieškoms“, skirta Imanuelio Kanto 299-osioms gimimo metinėms. Prieš penkerius metus bibliotekai suteiktas Imanuelio Kanto vardas suteikia daugiau reprezentacinio svorio, atskleidžia galimybes tapti dar svarbesniu miesto kultūros centru, puoselėjančiu Klaipėdos istorijos ir kultūros paveldą, nešančiu žinią apie šio paveldo išskirtinumą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Filosofui I. Kantui skirtos konferencijos tikslas – skatinti viešąją mokslinę diskusiją įvairiais I. Kanto filosofinių idėjų aspektais, aktyvinti skirtingų institucijų bendradarbiavimą įprasminant I. Kanto vardą ir įamžinant atminimą, skleisti žinią apie lietuviškas filosofo šaknis, jo protėvių gyvenamąją aplinką ir kultūrinį foną. Šių metų gvildenama tema  norima filosofo idėjas priartinti prie šių laikų žmogaus. „Formuluodami  įvyksiančios konferencijos temas siekėme labiau priartėti prie šiuolaikinio žmogaus, pabrėžti, kas jam gali būti aktualu atrandant I. Kantą. Žymiojo filosofo idėjas galima analizuoti įvairiais aspektais, tad kodėl gi į jas nepažvelgus iš šiuolaikinio žmogaus pozicijos, nepasvarsčius, ką galėtume pritaikyti savo gyvenime? Taip pat norime parodyti, kad I. Kanto  atminimas Klaipėdoje – gyvas ir kas iki šiol nuveikta, kad atskleistume filosofo protėvių ryšį su Klaipėda.   Klaipėdos senamiesčio gatvėmis vaikščiojo I. Kanto protėviai, ir jeigu suvokiame istorinę įvykių vertę, galime pajusti, kad toji istorija per daug nenutolo – ji yra to, ką turime šiandien, dalis“, – konferencijos temą pristato organizatorė, Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja Loreta Liutkutė.

Pranešimus skaitys kun. Reincholdas Moras „I. Kanto dvasingumas ir bažnyčia“, dr. Arvydas  Juozaitis „I. Kanto žmogus – ne „Žmogaus teisių“ žmogus“, literatūrologė, kraštotyrininkė Jovita Saulėnienė „Ar Klaipėda Imanuelio Kanto miestas?“, dr. Jūratė  Sučylaitė „Imanuelio kelias – refleksija rašomos knygos apie I. Kantą tema“, dr. Raimondas Kazlauskas „I. Kantas globalistiniame Stojos projekte“. Konferencijos ir diskusijos „Šiuolaikinė visuomenė ir I. Kanto idėjos. Priimti ar atmesti?“ moderatorė  dr. Ernesta Molotokienė.

Konferencijos įrašas bus patalpintas bibliotekos YouTube kanale: https://www.youtube.com/kmsvbiblioteka.

Norinčius dalyvauti konferencijoje prašome registruotis tel. (8 46) 448336 arba el.p. bibliogr@biblioteka.lt

Organizatoriai: Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka ir Klaipėdos universitetas.

Dalintis: https://fb.me/e/1fYzA0iAd

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos informacija
Tel. (8 46) 448336
www.biblioteka.lt
www.facebook.com/kmsvb