Patirties dalijimas skatina ir generuoja naujas idėjas

Vizitą draugiškose Ispanijos bibliotekose užbaigėme aplankydami mobilių bibliotekų tinklą Granollers Carrer. Net 3 proc. šalies gyventojų knygas skaitymui gauna per mobilias bibliotekas. Šis mobilių bibliotekų tinklas buvo baigtas kurti tik 2016 m., nors pradėjo veikti jau gerokai anksčiau. Mūsų lankyta biblioteka turi net 10 bibliobusų. Mes apžiūrėjome senesnio modelio (2002 m, gamybos) bibliobusą. Visi kiti tądien buvo išvykę į savo aptarnaujamus mikrorajonus.

Bibliotekos darbuotojas, šio tinklo koordinatorius, mums daug papasakojo apie tokių bibliotekų privalumus ir trūkumus, pristatė kitas veiklas, kurios organizuojamos tokio tipo bibliotekose. Jis tiki, kad jiems sekasi, nes, pasak jo, jie labai daug ir ilgai dirbo su savivaldybėmis, vietos bendruomenėmis iki tol, kol pasiekė dabartinį rezultatą. Ko gero, bene daugiausia klausimų mūsų kolegos uždavinėjo būtent šioje bibliotekoje. Kataloniečių patirtis šioje srityje išties yra labai didelė ir mums buvo įdomu sužinoti net menkiausias tokio darbo specifikos smulkmenas.

Be kolegiško bendravimo su kolegomis iš Ispanijos, be darbinių klausimų sprendimo, konsultavimosi, patirties dalijimosi, radome laiko ir apžiūrėjome įspūdingo grožio miestus: Madridą, Barseloną, Valenciją, Taragoną. Negalėjome nesustoti Valencijoje įsikūrusiame Menų ir mokslų muziejuje, aišku, Barselonoje ieškojome ir radome garsiuosius A.Gaudi architektūros šedevrus. Galbūt nebūtume tiek naujų žinių apie Ispanijos istoriją ir jos kultūros paveldą sukaupę, jei mums nebūtų taip pasisekę – viso vizito Ispanijoje metu mus lydėjo hum. m. daktarė, vertėja ir publicistė Jūratė Micevičiūtė.

Po nepamirštamų susitikimų saulėtojoje Ispanijoje vėl įsisukę į savo kasdieninių darbų ir rūpesčių verpetą, galime tvirtai pasakyti, kad patirties dalijimosi vizitai skatina ir generuoja naujas idėjas – praktikų Ispanijos bibliotekose metu jų galėjome pasisemti su kaupu, o grįžę – bandyti jas pritaikyti savo veikloje.

Daina Sutkevičienė