Savivaldybių viešųjų bibliotekų nuotolinės paslaugos

Karantino laikotarpiu bibliotekos susiduria su dideliais iššūkiais, tačiau būdamos kūrybingos ir įpratusios prie sudėtingų situacijų, jos sėkmingai persiorientuoja ir geba vartotojams pasiūlyti įvairių nuotolinių paslaugų. Vyriausybės nutarimu, uždraudus fizinį kontaktą su skaitytojais bibliotekos siūlo:

Skaityti elektronines knygas:

1. Interaktyvi biblioteka www.ibiblioteka.lt, kurioje šiuo metu yra per 2000 knygų

2. „Vyturio“ biblioteka, kurioje net 400 svarbiausių e. knygų mokyklai ir laisvalaikiui

3. Skaitykle.lt knygos

4. Mokslinė elektroninė biblioteka eLIBRARY.LT (www.elibrary.lt)

5. Klasikinės lietuvių literatūros portalas http://antologija.lt/

6. Readabook programėlė

Klausytis audio knygų:

Bibliotekininkai nuolat ruošia nemokamų elektroninių ir audio knygų sąrašus, juos peržiūri ir pildo. 

Siūlo naudotis duomenų bazėmis.

Kviečia naudotis paslauga „Klausk bibliotekininko“.

Elektroniniu paštu teikia  konsultacijas informacijos paieškos klausimais, naudojimosi bibliotekos elektroniniu katalogu klausimais.

Bibliotekos kuria virtualias edukacines programas, filmus, viktorinas ir kitas priemones, kurios pateikiamos bibliotekų interneto svetainėse ir socialiniuose tinkluose: siūloma knygas skaityti su gyvūnais ar gyvūnams, kurti patiems knygeles, gamintis įvairius daiktus ir pan.

Taip pat rengiamasi vykdyti nuotolinius kompiuterinio raštingumo mokymus gyventojams, turintiems kompiuterinio raštingumo pradmenis.

Valstybės investicija į bibliotekų modernizavimą padeda jai šiuo sudėtingu laikotarpiu. Beveik visos savivaldybių viešosios bibliotekos įsijungė į pilietinę iniciatyvą ir 3D spausdintuvais gamina akinių rėmelius apsauginiams skydams.