Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje duris atvėrė Multisensorinė erdvė „Minčių SPA“

Pietinėje miesto dalyje (Aido g. 27) įsikūrę Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos ir Skaitytojų aptarnavimo skyriai šiais metais įgyvendina vyresnio amžiaus žmonėms skirtą projektą „Minčių SPA: kūrybiškumo ir inovacijų sąveika bibliotekoje”, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Įgyvendinant šį projektą bibliotekoje įkurta Multisensorinė erdvė, įgalinanti teikti lankytojams naujas, jų poreikius atitinkančias paslaugas, skatinančias kūrybiškumą, padedančias gerinti emocinę savijautą. „Minčių SPA“ – tai šviesos, kvapų, garsų ir muzikos pasaulis, atsipalaidavimas nuo įtampos, mus supančio nuolatinio streso. Aplinka tinka individualiai relaksacijai, negausios grupės edukaciniams užsiėmimams. Tai dar vienas inovatyvus būdas patirti gerų emocijų. Patogiai sėdėdami komforto kėdėse lankytojai gali klausytis relaksacinės muzikos, žiūrėti vaizdo įrašus, žaisti žaidimus, naudodamiesi lytėjimo stimuliacija. Speciali įranga sukuria ramios, harmoningos aplinkos efektą.

Lapkričio 17 d. įvyko Multisensorinės erdvės „Minčių SPA“ atidarymo renginys, kurį nuotaikingai vedė muzikos pedagogė, grupės „Kitava“ vadovė ir atlikėja Rasa Stoškuvienė. Šventiniame renginyje susirinkusiems šiltus sveikinimo žodžius tarė Šiaulių miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius, Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė, bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė ryšiams su visuomene Jurgita Januševičiūtė-Taralė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyrius vadovė Laima Kelmelienė. Projekto idėjos autorė Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėja Rima Giržadienė kalbėjo, kad biblioteka reikalinga bendruomenei, ji yra įsikūrusi tinkamoje vietoje ir todėl turi būti patraukli. Bibliotekoje įkurta nauja inovatyvia erdve pasidžiaugė ir į renginį susirinkę bibliotekos lankytojai. Vėliau susirinkusieji klausėsi muzikanto, kompozitoriaus, perkusininko, performansų kūrėjo ir atlikėjo Ginto Gascevičiaus pasirodymo. Pasak R. Stoškuvienės, tai – žmogus-orkestras, kuris tobulai draugauja su harmonija ir chaosu, triukšmu ir tyla, žodžiu ir garsu ir, žinoma, aibe kitų pojūčių, kuriuos gali išgyventi klausytojai. Ir iš tiesų – koncertas nepaliko abejingų ir dovanojo daug pozityvių emocijų. Po pasirodymo renginio dalyviai pasklido apžiūrėti Multisensorinės erdvės, kurios įrangą bei galimybes pademonstravo bibliotekos darbuotojos. Spalvingais, išradingai papuoštais nealkoholiniais kokteiliais svečius vaišino Šiaulių technologijų mokymo centro Prekybos ir verslo skyriaus moksleiviai su profesijos mokytoja.

Multisensorinė erdvė „Minčių SPA“ jau atvira lankytojams. Įgyvendinant projektą bibliotekoje pradėtos vykdyti įvairios vyresnio amžiaus žmonėms skirtos veiklos, kuriose aktyviai dalyvauja ir Bibliografijos-informacijos skyriuje veikiančio Senjorų rankdarbių klubo nariai bei Skaitytojų aptarnavimo skyriuje veikiančio Skaitytojų klubo nariai. Tai – kūrybiniai-edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės, susitikimai su profesionaliais menininkais, filosofais ir kitomis iškiliomis asmenybėmis.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus informacija