Teorinis-praktinis seminaras viešųjų bibliotekų vadovaujantiems darbuotojams „Emocinė pagalba sau ir kitiems“

Š.m.  birželio 13 -14 dienomis Druskininkuose vyko LSVBA iniciatyva suorganizuotas kvalifikacijos kėlimo seminaras vadovaujantiems viešųjų bibliotekų darbuotojams. Aktuali seminaro tema – „Emocinė pagalba sau ir kitiems“ sulaukė nemažo dalyvių skaičiaus. 

Mokymus vedė puiki lektorė Daiva Žukauskienė –  sertifikuota geštalto terapeutė, trenerė ir lektorė, biblioterapeutė – praktikė, psichikos sveikatos specialistė, rašytoja, studijuojanti logoterapiją.  

Mokymus sudarė dvi dalys: teorinė ir praktinė. Teorinėje dalyje dalyviai  supažindino su emocinės pagalbos teikimo būdais,  terapinio pokalbio vedimo taisyklėmis, aktyvaus klausymo nauda, įsitikino, kad kūryba yra vienas iš įrankių, padedančių ne tik kurti, bet ir teikti emocinę paramą kitiems. Taip pat aptartos  emocinės sveikatos palaikymo galimybės krizinėse situacijose. Dalyviai buvo skatinami ieškoti asmeninių resursų kaip  išgyventi įtampą ir stresą, kurios netrūksta vadovo kasdienybėje, nepakenkiant sveikatai. Išgirdome apie  logoterapijos metodus, leidžiančius neprarasti gyvenimo prasmės ir tikslų sunkiais momentais.

Praktinė dalis buvo gyva ir emocinga, dalyviai patys išbandė  terapinio ir dvasinio pokalbio naudą, terapinio žaidimo – eksperimento galimybes,  išmoko keleto savipagalbos metodų, leidžiančių atsipalaiduoti, panirti į kūrybos ir fantazijos sritį.

Seminaro dalyviai turėjo ne tik naudingus, praktikoje pritaikomus logoterapijos mokymus, bet ir apsilankė naujoje, modernioje Druskininkų viešojoje bibliotekoje. Dzūkai nebūtų dzūkais – svetingi, žaismingi ir išradingi. Vadovaujami puikaus Druskininkų etnokultūrinio kolektyvo  išmokome dainuoti dzūkiškas dainas, susipažinome su tautiniu šio regiono kostiumu ir netgi pavyko susidoroti su greitakalbėmis ir dzūkiškai sušokti.

Nuoširdi padėka LSVBA prezidentei Danguolei Abazoriuvienei už seminaro organizavimą, lektorei Daivai Žukauskienei už naudingus ir kūrybingus mokymus ir Laimai Žėkienei, Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei,  už puikų Druskininkų kultūros vertybių pristatymą.   

LSVBA informacija