Birštono savivaldybės viešoji biblioteka

Birštono savivaldybės viešoji biblioteka

bibliotekos interneto svetainė

Biblioteka Birštone minima jau XX a. pradžios spaudoje, 1911-ųjų „Viltyje“ rašoma, kad Birštono kurorte „bus pagerintas gydymas, padidinta biblioteka – skaitykla“. Žinios apie viešąją Birštono biblioteką skelbiamos 1930 metais. Kurorto parke veikusią, ligonių kasų išlaikomą biblioteką, skurdžias jos patalpas bei prastą darbą, lygindamas su Vokietijos kurortų bibliotekomis, plačiai aprašė literatūrinis žurnalas „Sėjos baras“ straipsnyje „Kurortų viešosios bibliotekos svetur ir Birštone“.

Tarpukariu bibliotekėles, vadintas knygynais, Birštone buvo įsteigusios ir išlaikė lietuvių tautinio jaunimo „Jaunoji Lietuva“ bei Šiaulių sąjungos. 1932 m. atidarytas sąjungos „Jaunoji Lietuva“ Birštono skyriaus knygynėlis su 36 knygomis. Buvo prašoma paaukoti knygų, o aukotojams viešai dėkojama. 1938 m. knygyne jau buvo 270 knygų.

Birštono šaulių būrio biblioteka turėjo 168 leidinius. 1932 m. užregistruoti 27 skaitytojai, perskaitę 97 knygas..

1936 m. priėmus Valstybės viešųjų bibliotekų įstatymą buvo susirūpinta ir Birštono viešosios bibliotekos steigimu. 1938 m. savivaldybė nupirko namą su dideliu sklypu, jame turėjo įsikurti savivaldybė, policija, biblioteka.

Tačiau biblioteka taip ir nebuvo įsteigta. Prasidėjo sovietinė okupacija, Antrasis pasaulinis karas. „Jaunosios Lietuvos“ sąjunga buvo uždaryta 1940 metų birželį.

Birštono apylinkės biblioteka savo veiklą pradėjo 1948-aisiais. Tuomet bibliotekos fondus sudarė 3022 egzemplioriai knygų, skaitė apie 200 žmonių. Biblioteka buvo įsikūrusi sename mediniame name, miestelio centre, priešais bažnyčią, Žemaitės g. 3 (dabar Birutės). Pirmoji bibliotekos vedėja buvo Bronė Feiferienė. 1960-1990 m. bibliotekai vadovavo Marcelė Jonuškienė, nuo 1993-ųjų – Alina Jaskūnienė.

1979 m. biblioteka atšventė įkurtuves Kultūros centro pastate. Jame įsikūrė abonementas, 40 vietų periodikos skaitykla, fonoteka, bibliografijos skyrius. Sename, suremontuotame bibliotekos pastate liko vaikų literatūros skyrius. 1982 m. buvo įkurta Birštono miesto 2-oji biblioteka.

Naujas posūkis bibliotekos gyvenime – 1993-ieji. Abiejuose pastatuose veikiančios bibliotekos buvo sujungtos į Birštono miesto viešąją biblioteką.

2006-ųjų lapkričio 9-ąją iškilmingai atvertos naujo pastato durys ir skaitytojai pakviesti į gražiai ir šiuolaikiškai įrengtą biblioteką. Birštoniečiams ir kurorte poilsiaujantiems žmonėms ji suteikia geras sąlygas naudotis turtingu spaudinių fondu ir šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis (interneto prieiga, duomenų bazėmis), videoteka, fonoteka.

Neeilinį, įsimintiną puslapį į bibliotekos istoriją įrašė 2011-ieji. Gruodžio 14 dieną bibliotekoje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

bibliotekos interneto svetainė