IX-asis tarptautinis Lvovo knygų forumas

Rugsėjo 19-22 d. Lvove (Ukraina) vyko IX-asis tarptautinis Lvovo knygų forumas, kuriame Lietuvos bibliotekų asociaciją atstovavo Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorė Jolanta Sutkutė, Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliotekininkystės skyriaus vedėja Vilma Trakimienė bei Lietuvos bibliotekininkų draugiją atstovavusi Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė. Per keturias forumo dienas įvairiose Lvovo įstaigose bei bibliotekose įvyko kelios dešimtys renginių: bibliotekų, leidyklų prisistatymai, televizijos laidos, pokalbiai su rašytojais. Daugiau nei 500 leidyklų reklamavo savo leidžiamas knygas ir kitus leidinius. Smagu buvo rasti ir lietuviškų knygų vertimų, žemėlapių, knygą, kurioje yra Lietuvą. O dar smagiau aptikti ir pažymėtą savo gimtąjį miestą.

Įdomų pranešimą apie bibliotekų galimybes užsidirbti lėšų parengė Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė. Pagrindinius Lietuvos bibliotekų veiklos principus ir kryptis apžvelgė Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliotekininkystės skyriaus vedėja Vilma Trakimienė. Apie teikiamas paslaugas ir jų svarbą skaitytojams kalbėjo Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorė Jolanta Sutkutė.

Simbolinius lietuviškus suvenyrus nuo Lietuvos bibliotekų asociacijos perdavėme Ukrainos bibliotekų asociacijos prezidentei Irinai Ševčenko. Dalyvavimas šiame bibliotekininkų forume ne tik atvėrė naujus kelius mūsų bibliotekininkams į bendradarbiavimą su kolegomis ukrainiečiais, bet ir gimė naujų bendrų projektų idėjos.

Jolanta Sutkutė
Telšių rajono savivaldybės
Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorė