Jonavos viešoji biblioteka: estetiškas namų jaukumas

2018-uosius metus Jonavos viešoji biblioteka užbaigia jaukiai ir džiaugsmingai. Gruodžio 14 d. pakvietėme skaitytojus, miesto ir rajono bendruomenę atverti savo bibliotekos duris, už kurių pasitiko žiemiškas imbiero kvapas, atnaujintas interjeras ir daugybė malonių naujovių.
Sveikindama visus susirinkusiuosius į renovuotą biblioteką, jos direktorė Skirmutė Gajauskaitė priminė, kad atnaujinimas vyko penkerius metus, ir išsamiai pristatė šio atkaklaus, kruopštaus ir kartu malonaus darbo rezultatus: modernios skaityklos, įrengtas vaikų žaidimų kambarys, pradedamos teikti naujos paslaugos skaitytojams, daugybė techninių naujovių. Ypatingas dėmesys renovacijos metu teiktas tam, kad atnaujinta biblioteka būtų funkcionali, jos erdvės lengvai transformuojamos pagal tikslą ir paskirtį. Ypatingą bibliotekos jaukumą kuria interjero estetika – apgalvota kiekviena subtili ir grožį teikianti detalė. Apibendrindama direktorė S. Gajauskaitė pabrėžė, kad, iš naujo atvėręs atnaujintos bibliotekos duris, skaitytojas čia jau gali turiningai ir įdomiai praleisti visą dieną.
Jonavos rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis, prisimindamas savo sentimentus bibliotekai kaip knygų namams, kuriuose laukiamas kiekvienas skaitytojas, pabrėžė, kad tądien, kai pamatė renovuotą Jonavos viešąją biblioteką, patyrė šoką gerąja prasme – juk bibliotekoje tiek malonių netikėtumų ir dėmesio lankytojams! Jonaviečių biblioteka, išlaikydama klasikinį tikslą – išlikti knygų šventove, – tapo kažkuo daugiau. Toks jausmas apima tuomet, kai po sunkios darbo dienos atveri savo namų duris.
Bibliotekos atidarymo po renovacijos šventę nuotaikingai vedė aktorė Nijolė Narmontaitė, suteikusi žiūrovams ne vieną progą linksmai juoktis ir žavėtis skoningu humoru. Vėliau svečiai ir auditorija turėjo galimybę susimąstyti apie besibaigiančius metus, valstybės šimtmetį ir pasiklausyti puikios lietuvių poezijos, kurią ir deklamavo, ir dainavo aktorius, bardas Gediminas Storpirštis.
Naujuosius metus Jonavos viešoji biblioteka pasitinka kaip itin artima savo skaitytojams ir kartu kaip institucija, kuriai 2019-aisiais sukanka istorinis 80-ties metų gyvavimo ir veiklos jubiliejus. Pasak bibliotekos direktorės S. Gajauskaitės, visa tai bibliotekos darbuotojus įpareigoja, skatina ir kuria pagarbos savo darbui nuostatą, kurią kasdien jaučia vis gausėjantys bibliotekoje periodiškai besilankantys žmonės.

Ramūnas Čičelis
Jonavos viešosios bibliotekos kultūros ir vadybos projektų koordinatorius