Pokyčių evoliucija bibliotekose

Gegužės 27-29 dienomis Nidoje vyko Tarptautinė bibliotekininkų bendruomenės konferencija „Pokyčių evoliucija bibliotekose: (DI) ir (EI)“. Į konferenciją susirinko bibliotekų atstovai iš visų šalies savivaldybių viešųjų bibliotekų, kolegos iš LNB bei apskričių viešųjų bibliotekų, taip pat Latvijos, Ukrainos ir Kaliningrado bibliotekų asociacijų atstovai.

Konferencijos dalyviams buvo surengta pažintinė ekskursiją po Neringos Viktoro Miliūno viešąją biblioteką bei gražus vakaras, skirtas Žemaitijos metams paminėti. Susirinkusius į konferenciją sveikino Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, Kultūros ministerijos atstovė Erika Buivydienė, LBD pirmininkė Jolita Steponaitienė.

Konferencijos metu buvo perskaityta 11 pranešimų, pasidalinta įžvalgomis dėl bibliotekų veiklos pokyčių per artimiausius metus. Konferenciją moderavo VU Komunikacijos fakulteto mokslo reikalų prodekanė, LiBiTOP tyrėjų grupės vadovė doc.dr. Zinaida Manžuch.

Didžioji dalis konferencijos pranešimų buvo skirta didžiųjų duomenų ir dirbtinio intelekto keliamiems iššūkiams aptarti. Pranešimus skaitė prof.dr. Renaldas Gudauskas – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius, Laimutis Telksnys – Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto profesorius, Marija Vyšniauskaitė – Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė. Daug buvo kalbama apie emocinę lyderystę. Pranešimą „Emocinio intelekto pasekmė – kūrybiškumas“ pristatė Klaipėdos a. viešosios I. Simonaitytės bibliotekos, Regiono bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė, apie streso valdymą kalbėjo psichologas Gediminas Navaitis. Pagrindinis konferencijos rėmėjas UAB „Asseco Lietuva“ generalinis direktorius Albertas Šermokas įvardino, ko galime tikėtis iš LIBIS daugiau, negu į ją įdedame. Pranešimus apie savo bibliotekų, asociacijų veiklą skaitė Latvijos, Ukrainos, Kaliningrado bibliotekų atstovai. Konferenciją apibendrino ir įgytomis naujomis žiniomis bei kompetencijomis pasidžiaugė LSVBA prezidentė Danguolė Abazoriuvienė.

Konferencija surengta įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą Tarptautinė bibliotekininkų bendruomenės konferencija „Pokyčių evoliucija bibliotekose: (DI) ir (EI). Konferenciją  rėmė Neringos savivaldybė, UAB „Asseco Lietuva“, UAB „Hansab“.