Skuode bibliotekos perkraustymo akcija ,,Knygos iš rankų į rankas“

Skuodas

Sausio 26-ą dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka suorganizavo akciją ,,Knygos iš rankų į rankas“. Ją filmavo ir LRT televizija ir žinią paskelbė visiems šalies gyventojams, kad po 15 metų laukimo Skuode biblioteka persikelia į naujas patalpas.

Nuo kultūros centro pastato, kur seniau buvo biblioteka, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Edita Rimgailienė simboliškai kelionėn į naująjį pastatą palydėjo R. Granausko knygelę ,,Gyvenimas po klevu“. Po starto knyga po knygos keliavo per rankas. Jų būta visokiausių – nuo kelių puslapių vaikiškos knygutės, skaitomiausių grožinės literatūros kūrinių iki rimtų monografijų… Darželinukai džiaugėsi, kad procesas pagaliau prasidėjo, gimnazistai gyvoje eilėje spėjo net atsiversti ir žvilgtelėti į knygos turinį, senjorai apgailestavo, kad knygų tiek nedaug. Akcijos metu keliavo 1000 knygų. Gyvoje grandinėje buvo 840 Skuodo rajono gyventojų. Prisidėjo visi, nuo mažo darželinuko iki garbaus senjoro. Buvo tarnautojų, mokinių, mokytojų, žinomų žmonių, savivaldybės meras P. Pušinskas bei Skuodo dekanas kun. S. Damašius… Naujojoje bibliotekoje knygeles priėmė Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Sruogienė ir bibliotekos direktorius Jonas Grušas. Bibliotekininkai rūpinosi akcijos vyksmo sklandumu, kai kurie persirengę knygų personažais drąsino ir linksmino akcijos dalyvius. Skuodo rajono policijos komisariato pareigūnai, užtikrino viešąją tvarką akcijos metu.

Emocijų pliūpsniai ir pasididžiavimo jausmas savo profesija užvaldė visus Skuodo bibliotekininkus. Su šypsenomis veiduose, gera nuotaika, knygos, kaip didžiausios brangenybės, keliavo iš senųjų namų į naujus. Keliaudamos iš rankų į rankas, daug kam priminė, senai skaitytus kūrinius. Kaip gera buvo, stebėti žmones, kurie niekada nenustojo vertinti knygų…

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos informacija