Viešosiose bibliotekose užuovėją ir pramogas atranda vis daugiau ukrainiečių

Ukraina

Dėmesys Šiauliuose gyvenantiems ukrainiečiams

Nors į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos visame mieste esančius padalinius kasdien užsuka vis daugiau ukrainiečių, tačiau dar didelė dalis jų nežino, kur įsikūrusi artimiausia biblioteka. Balandžio 12 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos administracija iniciavo Gytarių progimnazijoje dirbančių ukrainiečių mokytojų ir besimokančių mokinių apsilankymą bibliotekos padaliniuose. Kaip pasakojo mokytojomis dirbančios moterys, jos dar nelabai pažįsta Šiaulius, mažai žino, kas kur yra, tad su džiaugsmu sutiko pamatyti Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos padalinius, išsidėsčiusius visame mieste. Buvo aplankyti 3 padaliniai – „Šaltinėlio“ ir Lieporių filialai, Vaikų literatūros skyrius – kur svečiai buvo šiltai ir svetingai sutikti, išsamiai papasakota apie čia teikiamas paslaugas, supažindinta su bibliotekos veiklomis. Beje, pasirodo, kad viena iš ukrainiečių gyvena šalia Vaikų literatūros skyriaus (Gvazdikų takas 8). „Savaitgalį ateisime čia su vaikais“, – po apsilankymo džiaugėsi ukrainietė.

Pasak bibliotekos darbuotojų, čia apsilankę ukrainiečiai nemokamai gali ne tik atsispausdinti, skenuoti ar kopijuoti jiems reikiamus dokumentus, naudotis viešąja interneto prieiga, duomenų bazėmis, esančia literatūra (anglų, rusų, vokiečių kalbomis), bet ir atrasti įdomių, įtraukiančių pramogų. Štai „Šaltinėlio“ filialo vedėja Rita Božienė pakvietė ukrainiečius apsilankyti Karaokės erdvėje, ir išbandyti (ar atrasti!) dainavimo galimybes, dalyvauti naujojo Veltinio teatro edukacijoje. Lieporių filiale dėmesį iškart patraukė spalvingieji literatūriniai personažai (bibliotekoje sukaupta lėlių kolekcija). Atrasta panašumų ir skirtumų tarp lietuvių ir ukrainiečių pasakų. Sužinota, kad šiame bibliotekos padalinyje galima mokytis ir esperanto kalbos. Apsilankius Vaikų literatūros skyriuje paaugliai iškart susidomėjo Virtualios realybės (VR) akiniais. Galimybė pasinerti į virtualų pasaulį tiesiog užbūrė, tad laikas čia prabėgo labai greitai. Ukrainiečiai neslėpė susižavėjimo aplankytomis bibliotekomis. „Pas mus, Ukrainoje, nieko panašaus nėra, o čia tiek visko daug“, – įspūdžiais dalijosi ukrainietė Lena.

Išskirtinio dėmesio jau anksčiau sulaukė ir „Saulės“ filialas, įsikūręs Gytarių progimnazijos patalpose (K. Korsako g. 10). Čia esančioje Šeimų erdvėje, Komiksų centre po pamokų kasdien lankosi ir turiningai laisvalaikį leidžia šioje progimnazijoje besimokantys įvairaus amžiaus ukrainiečiai vaikai.

Tikimasi, kad ukrainiečių pažintis su Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniais sėkmingai prisidės prie ukrainiečių integracijos į miesto kultūrinį gyvenimą, paįvairins vaikų laisvalaikį ne tik po pamokų, bet ir savaitgaliais.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

ukrainieciai susipazino su bibliotekos paslaugomis