Bibliotekoje pristatoma senųjų lietuvių žaislų paroda

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka pristato parodą „Senieji vaikų žaislai. Pamatykite ir pažaiskite“. Gruodžio 10 d., šeštadienį, Žaislotekoje atidaromoje parodoje bus galima apžiūrėti žaislus, su kuriais lietuvių vaikai žaidė jau prieš šimtą metų, o kai kurių iš jų kopijas ir išmėginti.

Iš Lietuvos liaudies buities muziejaus archyvų į bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje veikiančią Žaisloteką atkeliavusi paroda vilioja tiek namų darbo, tiek meistrų gamintais ar net fabrikiniais žaislais, su kuriais vaikai Lietuvoje žaidė iki pat XX a. vidurio. Parodos atidarymas, kuris vyks gruodžio 10 d. 12 val., sutampa su kita svarbia proga – ketvirtuoju Žaislotekos, pirmosios ir kol kas vienintelės Kaune žaislų bibliotekos, gimtadieniu.

Parodoje lankytojai išvys apie savo ašį besisukančius vilkelius, judančius iš medžio išdrožtus gimnastus ir rąstų pjovėjus, senoviškus galvosūkius, kuriuos ne taip lengva išspręsti ir šiandien. Vaikus džiugins lėlių namai ir lėlės, iš vytelių nupinti baldai jų žaidimams, medinis malūnėlis su „dirbančių“ žmogeliukų figūrėlėmis ir judantis, grėsmingai atrodantis medinis drakonas. Parodoje eksponuojamas ir Kalėdų senelis, kurį meistras iš Ukmergės kadaise sukūrė iš samanų ir medžio bei papuošė kankorėžiu.

Į parodos atidarymą Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje (Raseinių g. 26) kviečiamos atvykti šeimos su vaikais, kadangi čia bus galima ne tik išgirsti pasakojimus apie unikalius eksponatus, bet ir pažaisti. O taip pat – pasigaminti po mažą žaisliuką ir susitikti su Kalėdų bobute meduolių marginimo dirbtuvėlėse.

Senųjų žaislų ir žaidimų paroda – bibliotekoje vykstančio projekto „Etnosodas“ dalis. Jo metu į lopšinių bei žaidinimų užsiėmimus rinkosi tėvai su mažyliais, šeimos su jau ūgtelėjusiais vaikais susipažino su liaudies žaidimais ir muzika. Dideli ir maži su džiaugsmu dalyvavo amatų dirbtuvėse, kur iš gamtinių bei namuose randamų medžiagų kiekvienas kūrė savo asmeninį žaislą. Projektą užbaigs nemokamas Sauliaus Petreikio koncertas, kuris gruodžio 17 d. vyks Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje. Daugiau informacijos apie renginį: https://www.facebook.com/events/665033761763385.

Projektą „Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas: senieji žaislai ir žaidimai“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai: Lietuvos liaudies buities muziejus, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrija, VšĮ „Veiklų erdvė“, VšĮ „Žaislų muziejus“.