Iškilmingai atidarytas naujasis bibliotekos pastatas Kretingoje

2018 metų gruodžio 21-ąją duris atvėrė naujas Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos pastatas. Šią dieną įvyko oficialus jo atidarymas, į kurį susirinko kviestiniai svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Kretingos rajono savivaldybės vadovai, tarybos nariai, kolegos bibliotekininkai iš Nacionalinės Martyno Mažvydo, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės, Palangos, Skuodo, Plungės, Telšių, Šilutės, Klaipėdos rajono viešųjų bibliotekų, Kretingos švietimo įstaigų vadovai, kultūros darbuotojai, rajono Garbės piliečiai, broliai pranciškonai ir kiti svečiai. Dalyvavo ir patys darbuotojai bei jų kolegos iš bibliotekos filialų.

„Šio pastato atidarymas yra labai didelis kultūrinis įvykis ne tik kretingiškiams, bet ir visai valstybės atkūrimo 100-metį švenčiančiai Lietuvai“, – tokiais žodžiais bei J. Marcinkevičiaus eilėmis atidarymo ceremoniją pradėjo ir susirinkusiuosius pasveikino renginio vedėjas Gintaras Mikalauskas.

Simbolinę naujos bibliotekos atidarymo juostelę perkirpo Seimo narys Antanas Vinkus, Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, ilgametis Savivaldybės tarybos narys, buvęs meras Valerijonas Kubilius ir M. Valančiaus viešosios bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė.

Kitą dieną naujasis bibliotekos pastatas duris atvėrė plačiajai visuomenei. Vyko renginys vaikams ir jų tėvams. Vaikus linksmino nuostabi Elfė, o šventinę nuotaiką kūrė klaipėdiškių vaikinų grupė „Barzdoti vyrai“. Suaugusieji buvo kviečiami klausytis žinomiausių visų laikų hitų koncerto. Koncertinę programą atliko Akvilina Gaubienė (vokalas) ir Žilvinas Gaubas (klavišiniai).

Vakare įvyko jaunimo edukacijos erdvės atidarymas. Pagal aprangos kodo reikalavimus jaunimas pasipuošė baltais drabužiais. Tik įžengus pro naujojo pastato duris juos pasitiko atidarymo šventės savanoriai, kurie jaunuolius išdažė fluorascencinėje šviesoje švytinčiais dažais. Jaukaus vakaro metu skambėjo DJ „Viliaus Kukis“ muzika, o smagūs pokalbiai, diskusijos vyko bendraujant su grupės „120“ nariu Dovydu Laukiu.

Naujajame pastate įsikūrusioje bibliotekoje vartotojų laukia ir naujos paskirties erdvės: tai Vaikų ir jaunimo edukacijos erdvės, Medijų centras, keturios Individualaus darbo kabinos, 30 vietų Susitikimų erdvė įvairiems pristatymams, mokymams ir susitikimams bei 156 vietų Konferencijų salė. Parodų erdvėje jau dabar galima aplankyti Andriaus Miežio tapybos darbų parodą.

Tiesa, sklandus bibliotekos vartotojų aptarnavimas gali vykti tik tuomet, kai tinkamai funkcionuoja bibliotekinės sistemos. Tad, įdiegus jas, jau visai netrukus patenkinsime skaitytojų ilgai lauktą poreikį – aptarnauti juos naujose bibliotekos erdvėse.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
M. Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui