Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų patogumui – knygų grąžinimo dėžės

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka 21-ją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę pradėjo geromis naujienomis! Jau kurį laiką skaitytojai prie bibliotekos padalinių pastebėjo pasikeitimų – pastatytos knygų grąžinimo dėžės.

Nuo šiol skaitytojai savarankiškai, patogiai ir saugiai į biblioteką knygas gali grąžinti ir bibliotekos nedarbo metu pasinaudoję knygų grąžinimo dėžėmis, pastatytomis prie šių bibliotekos padalinių:

  • „Šaltinėlio“ filialo (Trakų g. 20A);
  • Lieporių filialo (Tilžės g. 36);
  • „Aido“ filialo ir Skaitytojų aptarnavimo bei Bibliografijos-informacijos skyrių (Aido g. 27);
  • Vaikų literatūros skyriaus (Gvazdikų takas 8);
  • „Saulės“ filialo (K. Korsako g. 10).

Tiesa, skaitytojai turi atkeipti dėmesį, kad knygas mesti į gražinimo dėžę galima tik tos bibliotekos, prie kurios stovi grąžinimo dėžė. Į jas negalima mesti dovanojamų knygų. Jas galima palikti knygų nameliuose (jei yra prie bibliotekos) arba atnešti į biblioteką.

Bibliotekos padalinių darbuotojų teigimu, pirmosiomis dienomis, kai tik atsirado ši naujovė, skaitytojai dar mesti knygų neskubėjo, tačiau pamažu pastebimas susidomėjimas šia paslauga. Tad neabejojama, kad šios grąžinimo dėžės pasiteisins, suteikdamos galimybę skaitytojams grąžinti knygas ir bibliotekos nedarbo metu – vakarais, savaitgaliai, švenčių dienomis.

Knygos, išimtos iš grąžinimo dėžės, kaip ir grąžintos į biblioteką, yra karantinuojamos ne mažiau nei 24 valandas.

Ir tai dar ne viskas – bibliotekos skaitytojų laukia dar daugiau naujovių! Minėtuose padaliniuose bus įdiegta ir radijo bangomis su identifikavimo atmintimi (RFID) valdoma skaitytojų aptarnavimo ir leidinių apskaitos sistema (šiuo metu vyksta parengiamieji darbai) – ja naudodamiesi skaitytojai galės paprastai ir greitai pasiskolinti ar grąžinti bibliotekos leidinius.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija